Slider

  • images/slide/1.jpg
  • images/slide/2.jpg
  • images/slide/3.jpg
   

logo

   

III Dzień Rodzinny

Szczegóły

W sobotę  15 czerwca w naszej szkole odbył się trzeci już Dzień Rodzinny pod hasłem  ?Mama, tata     i ja?.  Jak co roku, celem spotkania była wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli, oraz omówienie najważniejszych wydarzeń kończącego się roku szkolnego.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia podsumowania realizowanego w szkole projektu Comenius ?Getting  Wet In the Same Rain, Getting Warm In the Same Sun?.  Wszyscy goście obejrzeli  prezentację dokonań w ramach projektu, którą przedstawiły uczennice Amelia Wiśniewska i Paulina Mastalerz.

 Drugą częścią podsumowania była prezentacja stanowisk wszystkich krajów partnerskich. Uczniowie długo przygotowywali się do tego dnia, ale wysiłek się opłacił, ponieważ wszystkie stanowiska prezentowały się wspaniale. Na każdym z nich znajdowały się pamiątki przywiezione z wizyt, foldery   i materiały promujące poszczególne kraje. Uczniowie zadbali również o to, aby ich goście mogli poczuć prawdziwy klimat prezentowanych przez nich państw. Można było posłuchać muzyki hiszpańskiej, tureckiej i greckiej  i  spróbować  potraw i przysmaków , takich jak hiszpańskie tapas, turecką baklawę czy grecką sałatkę. Goście mieli okazję wykazać się wiedzą na temat krajów partnerskich poprzez udział w konkursach przygotowanych przez uczniów.

 Na zakończenie części oficjalnej, Pan Dionizy Głowacki ? Wójt Gminy Aleksandrów  złożył najserdeczniejsze życzenia dzieciom i rodzicom z okazji  niedawno obchodzonych Dni Matki i Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Ojca.

Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowe z udziałem rodziców i  uczniów, oraz zajęcia artystyczne, podczas których mamy ze swoimi dziećmi tworzyły wspólne prace plastyczne.    

Na zakończenie wszyscy spotkali się przy  poczęstunku, zorganizowanym przez rodziców. Dzień Rodzinny był bardzo udany ze względu na ładna pogodę, miłą i rodzinną atmosferę, a także dużą frekwencję.


Podsumowanie Projektu Comenius

   
© by Wojciech Wójcik