Slider

  • images/slide/1.jpg
  • images/slide/2.jpg
  • images/slide/3.jpg
   

logo

   

Wygrana w konkursie czytelniczym w Paradyżu

Szczegóły

9 grudnia 2014r. w  Paradyżu odbył się finał międzygminnego konkursu czytelniczego ?W świecie baśni Perraulta?. Wzięły w nim udział również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną: Maja Lisowska, Julia Nejman i Oskar Olczyk ? wszyscy z klasy III pod opieką wychowawczyni Pani Ewy Trojnar. Uczniowie  wybrani zostali w eliminacjach szkolnych rozegranych 2 grudnia spośród uczniów klas II i III.
W etapie finałowym uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną zmierzyli się z dziećmi ze szkół z: Paradyża, Wójcina, Żarnowa, Aleksandrowa, Przyłęka i Sokołowa. Każdy uczestnik konkursu musiał odpowiedzieć pisemnie na 50 bardzo szczegółowych pytań dotyczących baśni Perraulta. Podobnie jak w poprzednich latach poziom wiedzy dzieci był bardzo wysoki. Uczniowie z Dąbrowy znów byli bezkonkurencyjni zajmując dwa najlepsze miejsca. I miejsce zdobyła Maja Lisowska, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania, a Oskar Olczyk zajął miejsce II, tracąc tylko jeden punkt.
Udział w konkursie pozwolił uczniom podnieść poziom czytelnictwa, pobudzić wyobraźnię i ciekawość świata, rozbudzić zamiłowanie do literatury, uwierzyć  we własne możliwości oraz promować szkołę w środowisku. 

   
© by Wojciech Wójcik