Slider

  • images/slide/1.jpg
  • images/slide/2.jpg
  • images/slide/3.jpg
   

logo

   

XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Szczegóły

XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

im. Majora Marka Gajewskiego

?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972?1514.

Od Cedyni do Orszy?.

 

Tradycja to jeden z fundamentów naszej tożsamości, nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w rodzinach, i w państwie,          w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku, w organizacjach społecznych i związkach wyznaniowych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy, począwszy od rodziców i dziadków, dostrzegają je szerokie kręgi nauczycieli, wychowawców i wojskowych, działaczy państwowych i społeczników, a przede wszystkim weterani - uczestnicy i świadkowie wydarzeń historycznych. Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak, mieszkający w Rzeczypospolitej, jak i w diasporze rozsianej po świecie.

 

5 listopada 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną przystąpili do etapu szkolnego konkursu historycznego ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972?1514.Od Cedyni do Orszy?. W konkursie wzięło udział trzech uczniów. Najwyższy wyniki osiągnął  PIOTR RUSEK Z KL.VI

i zakwalifikowali się  do etapu rejonowego, który odbył się 10 grudnia 2014r. w Piotrkowie Trybunalskim w Gimnazjum nr.5.

 

 Piotr osiągnął wysoki wynik i 16 kwietnia 2015r. weźmie udział w etapie wojewódzkim.

 

                                                                                                     Opiekun ? Ewa Franczak

   
© by Wojciech Wójcik