• images/slide/1.jpg
  • images/slide/2.jpg
  • images/slide/3.jpg
   

logo

   

Przygoda uczniów z Dąbrowy z mini piłką siatkową

Szczegóły

Gmina  Aleksandrów już od wielu lat potwierdza, że jest ?bogata? w sportowe talenty.  Kolejny dowód utalentowania mieszkańców naszej Gminy dali siatkarze z Dąbrowy nad Czarną. W dniach 8-9 października 2016r. wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Trybunalski. W zawodach wzięły 24 zespoły z terenu całej Polski. Dzięki uprzejmości organizatorów turnieju, (kto tam by zapraszał taką małą szkółkę) wśród najlepszych drużyn zaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie nad Czarną: Filip Rusek i Adrian Lewandowski. Uczniowie na zawody zostali dowiezieni przez Rodziców: Państwa Lewandowskich i Panią Katarzynę Rusek. Na boiskach walczono do ?ostatniej? piłki. Dla nikogo nie było taryfy ulgowej.

Kolejność miejsc przedstawia się następująco: 

1 miejsce ? Wifama Łódź

2 miejsce ? Norwid Częstochowa

3 miejsce ? SP. Dąbrowa nad Czarną

4 miejsce ? Metro Warszawa

Pamiątkowe zdjęcie z trenerem Reprezentacji Polski Stefanem Antigą na stałe zagości w pamiątkach sportowych naszych ?Mistrzów?.

Następnego dnia walczyli chłopcy z rocznika klasy V: Adam Chudy, Patryk Rygała oraz ponownie Filip Rusek i Adrian Lewandowski. Chłopcy walczyli wspaniale i zajęli 9 miejsce na 21 drużyn biorących udział w zawodach. Poczynaniom swoich pociech przyglądały się mamy: Ewa Adamek-Chuda i Iwona Rygała. Obie Panie wcieliły się również w rolę trenerów.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
   
© by Wojciech Wójcik